Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Keanu Reeves wymazany z chińskich platform za wspieranie Tybetu

Głosy protestów miały wpływ na słaby wynik kasowy filmu "Matrix Zmartwychwstania" w chińskich kinach, w którym Keanu Reeves gra główną rolę (fot. Youtube.com/ The Late Show with Stephen Colbert)

Chińskie platformy streamingowe, w tym Tencent Video oraz iQiyi (IQ.O), usunęły filmy i treści wideo z udziałem Keanu Reevesa, bo aktor uczestniczył w koncercie popierającym wolność dla Tybetu okupowanego przez Chiny. Koncert odbył się dzięki organizacji non profit założonej przez dalajlamę.

Na początku marca Keanu Reeves wziął udział w corocznym koncercie na rzecz niepodległości Tybetu. Wystąpili również Laurie Anderson, Patti Smith, Cyndi Lauper oraz Iggy Pop. Kontrowersje pojawiły się już w styczniu, gdy aktor ogłosił, że weźmie udział w wydarzeniu. W chińskich mediach społecznościowych nacjonaliści zaczęli wówczas nawoływać do bojkotu.

Czytaj też: Chińskie media wspierają na Facebooku rosyjską propagandę

"Los Angeles Times" poinformował, że co najmniej 19 jego filmów zostało usuniętych z Tencent Video. Na niektórych platformach można zobaczyć film „Toy Story 3”, w którym Reeves użycza swojego głosu. Dostępna jest tam jednak wersja z chińskim dubbingiem, w którym nie uczestniczył. Użytkownicy platformy streamingowej iQiyi donoszą, że wyszukiwanie jego nazwiska przynosi tam rezultat w postaci następującego komunikatu: "Przykro nam, żadne tytuły związane z »Keanu Reeves« nie zostały odnalezione. Z powodu miejscowych regulacji prawnych, niektóre tytuły nie pojawiają się w wyszukiwaniach".

Głosy protestów miały też wpływ na słaby wynik kasowy filmu "Matrix Zmartwychwstania" w chińskich kinach.

(MAC, 28.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.