Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Najstarsza blogerka świata zmarła w wieku 109 lat

Dagny Carlsson zaczęła prowadzić blog w wieku 99 lat, po śmierci męża (screen Youtube.com/Kristianstads kommun)

Przeżywszy 109 lat, zmarła Szwedka Dagny Carlsson, najstarsza wiekiem blogerka i influencerka świata. O jej śmierci poinformowała Åsa Blanck, reżyserka filmu dokumentalnego o seniorce "Życie zaczyna się po setce".

Carlsson, która 8 maja obchodziłaby 110. urodziny, zaczęła prowadzić blog w wieku 99 lat, po śmierci swojego męża. Kobieta, będąca w przeszłości krawcową, aby móc korzystać z internetu, poszła na kurs komputerowy.

Na swoim blogu zachęcała innych do założenia dziennika w sieci, podkreślając, że "nigdy nie jest za późno, aby nauczyć się czegoś nowego". "Jestem babką, która osiągnęła przyzwoity wiek i potrafi opowiedzieć trochę o życiu, na przykład, jak było w przeszłości. Chyba mam pewną umiejętność pisania, nie wszyscy ją mają" - mówiła o sobie.

Mająca poczucie humoru nestorka szybko zdobyła rzeszę czytelników i popularność. W 2016 roku wraz z dziennikarką Helén Bjurberg wydała książkę "W głowie 104-latki", a także zagrała drugoplanową rolę w filmie "Stujednolatek, który nie zapłacił rachunku i zniknął".

Gościła w wielu szwedzkich programach talk-show oraz audycjach radiowych. Brała udział w reklamach, zdobyła tytuł Seniora Roku 2015 przyznawany przez czasopismo "Senioren" oraz tytuł honorowego obywatela miasta Kristianstad, skąd pochodziła.

Przebywająca od kilku miesięcy w domu opieki Carlsson swój ostatni samodzielny wpis na blogu zamieściła 28 stycznia. Napisała w nim, że "samotność jest strasznie nudna". "Nie mogę doczekać się moich 110. urodzin w maju. Fajnie byłoby zrobić małą imprezę" - wyznała. Opiekująca się nią osoba dopisała później, że przygotowania do urodzinowego przyjęcia trwają.

(DAN, 25.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.