Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 23, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Euronews zablokowany w Rosji, bo wojnę nazywał wojną

Euronews zamierza nadal działać w Rosji, za pośrednictwem VPN (fot. Pixabay.com)

Rosyjskie władze zablokowały informacyjną sieć telewizyjną Euronews, w związku z relacjonowaniem wojny w Ukrainie. Zablokowane zostały też jej serwisy internetowe.

Euronews zdecydowanie odrzuca zarzuty dotyczące „fałszywych wiadomości” i wzywania obywateli do protestów, nie zgadza się też z groźbą odpowiedzialności karnej jego pracowników. "Zdecydowanie potępiamy to niedopuszczalne ograniczenie nałożone na miliony ludzi w całej Rosji, którzy bardziej niż kiedykolwiek polegali na Euronews, aby uzyskać bezstronne, oparte na faktach wiadomości, w kontekście nasilonej dezinformacji i propagandy" - napisano na stronie internetowej stacji.

"Zgodnie z artykułem 19 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ, której Rosja jest sygnatariuszem, wzywamy władze medialne do odblokowania Euronews i umożliwienia Rosjanom wyrabiania sobie opinii bez ingerencji za pośrednictwem dowolnych mediów" - dodano.

Czytaj też: Meta uznana za organizację ekstremistyczną, ale WhatsApp zostaje w Rosji

Euronews na rynku rosyjskim działa od ponad 20 lat. - "Transmisja rosyjskojęzycznego wydania Euronews będzie nadal dostępna na platformach cyfrowych, do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem VPN. Obecnie badane są dalsze rozwiązania dystrybucyjne, które zostaną ogłoszone w odpowiednim czasie" - taki komunikat przekazał Euronews rosyjskim odbiorcom.

Ruch na jego platformach cyfrowych bardzo wzrósł od początku inwazji Rosji na Ukrainę. W samej Rosji, na Białorusi, w Kazachstanie czy na Ukrainie cyfrowa publiczność Euronews w ciągu ostatniego miesiąca się potroiła.

(MAC, 23.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.