Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 21, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mediapanel: zainteresowanie informacjami w sieci nadal wyższe niż przed wojną

W tygodniu 24 lutego - 2 marca serwisy informacyjne odwiedzało dziennie 12,3 mln internautów (fot. Matthew Guay/Unsplash)

Po trzech tygodniach od rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę zainteresowanie informacjami w internecie słabnie, choć nadal pozostaje znacznie wyższe niż przed wojną - wynika z badania Mediapanel PBI/Gemius.

Analizie poddano serwisy z kategorii "Informacje i publicystyka – ogólne" w dniach od 24 lutego do 16 marca 2022 w zestawieniu z analogicznym okresem poprzedzającym rosyjską inwazję.

W okresie trzech tygodni poprzedzających wybuch wojny serwisy odwiedzało średnio dziennie 7,9 mln internautów, a maksymalna liczba odwiedzających w jednym dniu sięgnęła 9,2 mln użytkowników.

24 lutego, w dniu rosyjskiej inwazji, zainteresowanie informacjami istotnie wzrosło. Serwisy z tej kategorii odwiedziło 13 mln internautów.

Kolejne tygodnie przyniosły jednak spadki korzystania z serwisów informacyjnych. O ile w dniach 24 lutego - 2 marca średnia dzienna liczba odwiedzających takie serwisy wynosiła 12,3 mln dziennie, o tyle w drugim tygodniu wojny liczba ta spadła do 10,7 mln, a w trzecim - do 10 mln.

(KOZ, 21.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.