Dział: RADIO

Dodano: Marzec 21, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Zet zacytowało na antenie fejkowy wpis prezesa PZPN

Rzecznik nie odpowiedział na pytanie, w którym serwisie rozgłośnia sprostowała tę informację (fot. Piotr Małecki/East News)

Radio Zet w serwisie informacyjnym podało informację z fejkowego konta prezesa PZPN Cezarego Kuleszy na Twitterze. 

Słuchacze rozgłośni z serwisu o godz. 23 w czwartek 17 marca dowiedzieli się, że Cezary Kulesza nie wyobraża sobie, by piłkarze Sebastian Szymański i Maciej Rybus występujący w rosyjskich klubach zagrali w meczach polskiej reprezentacji. Cytowano jego słowa, że "piłkarze reprezentujący rosyjskie kluby nie powinni obecnie reprezentować Polski". Wpis nie pochodził jednak z prawdziwego twitterowego konta prezesa PZPN.

Rzecznik Eurozetu Michał Aleksandrowicz informuje, że wiadomości "powieliły informację, wyglądającą na wiarygodną". - Był to błąd - przyznaje, ale nie odpowiedział na pytanie, w którym serwisie rozgłośnia sprostowała tę informację.

(KOZ, 21.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.