Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 21, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Janusz Basałaj i Edward Durda w Meczyki.pl. Serwis wchodzi na YouTube

Janusz Basałaj i Edward Durda z kanałem na YouTube startują w czwartek (screen: Meczyki.pl)

Janusz Basałaj i Edward Durda dołączają do Meczyki.pl (Online Venture). Będą zajmować się głównie rozwojem serwisu na YouTube. Pierwszą transmisję w tym medium zaplanowano na czwartek 24 marca o godz. 18 w dniu meczu Polski ze Szkocją w Glasgow i debiutu Czesława Michniewicza w roli selekcjonera. 

Edward Durda przez 20 lat był związany z redakcją sportową Canal+. Głównie jako komentator piłkarski, ale relacjonował też walki bokserskie i mecze koszykówki. Współpracował z Eurosportem. Karierę rozpoczynał w TVP, potem krótko pracował w Wizji Sport. Jest konferansjerem podczas gal bokserskich. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie.

"Największy showman wśród dziennikarzy sportowych zajmie się u nas »departamentem rozrywki«, będąc między innymi kapitanem jednego z naszych flagowych okrętów (szczegóły wkrótce)" - zapowiedziały Meczyki.pl, informując o dołączeniu Edwarda Durdy do zespołu.

Meczyki.pl wraz z przyjściem Durdy anonsują też przyjście Janusza Basałaja, choć o jego współpracy z serwisem jako doradcy ds. wideo informowały już w połowie lutego. W latach 2012-2020 Basałaj pracował w PZPN, gdzie odpowiadał za media i tworzył m.in. projekt "Łączy nas piłka". Był szefem i twórcą pierwszej redakcji sportowej Canal+ w Polsce (jednym z jego podwładnych był tam Durda). Szefował redakcjom sportowym w TVP oraz Orange Sport. Był także prezesem klubu Wisła Kraków.

Od 1,5 roku dziennikarzem Meczyki.pl jest Tomasz Włodarczyk, były zastępca naczelnego w "Przeglądzie Sportowym".

(MAC, 21.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.