Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 20, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Z Ukrainy nadają kolejni korespondenci. Tacik dla TVN, Naruszewicz dla Polsat News

Reporter TVN Jacek Tacik od kilku dni nadaje relacje z Odessy (screen Tvn24.pl)

TVN wysłał do Ukrainy reportera Jacka Tacika, a Polsat News Pawła Naruszewicza. Dla Radia Zet relacje z Lwowa prowadzi Maciej Bąk.

W ostatnim czasie relacje z Ukrainy dla Polsat News przygotowywała dziennikarka Adrianna Borowicz. – Od dziś w Ukrainie obecny jest Paweł Naruszewicz – informuje "Presserwis" Krzysztof Drozd z działu komunikacji Polsatu. Do Polski wrócił już Andrzej Wyrwiński.

 

Po tym, jak reporter TVN Wojciech Bojanowski wrócił w ubiegłym tygodniu do Polski, do Ukrainy pojechał Jacek Tacik. Dziennikarz przygotowuje dla telewizji relacje z Odessy. We Lwowie natomiast dla "Faktów" pracuje Katarzyna Górniak. 

Z kolei informacje dla widzów TVP z objętego konfliktem zbrojnym terytorium Ukrainy przygotowują: dla TVP World Donald Arleth i Paweł Pietkun; dla "Wiadomości" Agnieszka Jędrzejczak; natomiast dla TVP Info Jacek Łęski i Tomasz Jędruchów. Do Polski wrócił reporter Marcin Tulicki. 

Z zachodniej Ukrainy relacje dla radia RMF nadają Mateusz Chłystun i Roch Kowalski. Wcześniej wydarzenia  z Ukrainy relacjonowali również Piotr Bułakowski, Paweł Balinowski, Krzysztof Zasada i Maciej Sztykiel.

Dla Radia Zet relacje ze Lwowa prowadzi Maciej Bąk, który wymienił wracającego do Polski Miłosza Gocłowskiego. Wcześniej Marek Sierant nadawał z Kijowa.

Od wtorku 15 marca codzienne relacje wideo i teksty ze Lwowa przygotowuje dla Interii Karolina Olejak. Będzie relacjonowała sytuację w mieście do odwołania. Jej materiały będzie także wykorzystywała stacja Polsat News.

"Wyborcza" i "Outriders" bez zmian

W Ukrainie pozostają dziennikarze "Gazety Wyborczej" Michał Olszewski i Jakub Włodek. W Kijowie nadal jest też Piotr Andrusieczko, który przygotowuje relacje zarówno dla "Wyborczej", jak i dla Outriders. Z redakcji Outriders w Ukrainie przebywa także fotograf Marcin Suder.

W Kijowie pozostają Paweł Pieniążek z "Tygodnika Powszechnego" i Marcin Wyrwał z Onetu, wrócili natomiast Zbigniew Parafianowicz, dziennikarz "Dziennika Gazety Prawnej" i Jakub Górnicki z Outriders. Obaj zapowiadają powrót.

(BAE, 20.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.