Temat: film

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Amazon ma zgodę Unii Europejskiej na przejęcie MGM

Filmy MGM będą trafiać do oferty Amazon Prime

Amazon uzyskał bezwarunkową zgodę Unii Europejskiej na przejęcie amerykańskiego studia telewizyjno-filmowego MGM. Dzięki inwestycji wartej 8,5 mld dol. może poważnie liczyć się w walce o pozycję lidera na rynku serwisów streamingowych.

Unijny organ ds. konkurencji wydał oświadczenie, że łączne działania Amazona i MGM w zakresie usług audiowizualnych nie naruszają pozycji pozostałych podmiotów i nie mają znamion monopolu.

Czytaj też: Dziennikarze zbojkotowali konferencję Konfederacji w Sejmie

O transakcji informowano już w maju ub.r. Do jej domknięcia potrzebne są zgody organów regulacyjnych. Dzięki akceptacji UE już niedługo filmy wytwórni będą po premierach kinowych globalnie pokazywane na zasadzie wyłączności (z możliwością sprzedaży licencji) na platformie  streamingowej Amazon Prime Video. W ten sposób Amazon może dysponować m.in. serią o Rockym czy filmami z cyklu o Jamesie Bondzie. MGM udziela również licencji na treści przeznaczone do gier wideo.

Według danych na koniec 2021 roku Netflix ma globalnie 222 mln subskrypcji, Amazon Prime ponad 200 mln, a Disney+ ok. 130 mln.

Czytaj też: Mediapanel: w lutym Netflix, Player i HBO najpopularniejsze w zestawieniu serwisów VoD

(MAC, 17.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.