Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Irlandia nakłada 17 mln euro kary na Meta za zaniechania Facebooka

Meta i Facebook są kontrolowane przez irlandzki organ, ponieważ europejska siedziba koncernu Marka Zuckerberga znajduje się w tym kraju (fot. Pixabay.com)

Irlandzki organ nadzoru danych nałoży grzywnę 17 mln euro na Meta Platforms, po zbadaniu 12 naruszeń dokonanych w 2018 roku przez Facebook.

Krajowy komisarz ds. ochrony danych wydał oświadczenie, że „platforma nie wprowadziła odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych, które umożliwiłyby jej szybkie wdrożenie środków bezpieczeństwa, potrzebnych do ochrony danych użytkowników z UE”.

Czytaj też: Facebook nie będzie blokować postów nawołujących do przemocy wobec Putina

Irlandia reguluje działalność koncernu Meta i innych amerykańskich gigantów internetowych, ponieważ ich europejskie siedziby znajdują się w tym kraju.

Irlandzki Komisarz ds. ochrony danych prowadzi wiele dochodzeń w sprawie Meta - w ub.r. na platformę WhatsApp nałożył 225 mln euro kary za nieprzestrzeganie unijnych przepisów.

(MAC, 17.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.