Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Marzec 16, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sytuacja pracowników Radia Łódź badana przez Państwową Inspekcję Pracy

Kontrola w Radiu Łódź toczy się na prośbę związków zawodowych (fot. Pixabay.com)

Państwowa Inspekcja Pracy rozpoczęła kontrolę w Radiu Łódź. Urzędnicy sprawdzą, czy prezes radia Arkadiusz Paluszkiewicz łamie przepisy kodeksu pracy i ustawy o związkach zawodowych.

Kamil Kałużny z Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi informuje, że kontrola może potrwać około miesiąca. PIP nie udziela jednak informacji o jej przebiegu.

Duży bałagan w Radiu Łódź

Małgorzata Warzecha, koordynatorka wspólnej reprezentacji związków zawodowych w Radiu Łódź, tłumaczy "Presserwisowi", że kontrola toczy się na prośbę związków zawodowych. - Chcielibyśmy, żeby inspektorzy przyjrzeli się przykładom m.in. łamania przez prezesa radia kodeksu pracy i ustawy o związkach zawodowych. Sytuacja personalna i programowa Radia Łódź jest bardzo trudna. Po wprowadzeniu nowej struktury powstał duży bałagan, a pan prezes nadal z nami nie rozmawia - informuje.

Czytaj też: Radio Łódź to "instrument partyjnej propagandy". Stanowisko Rady Etyki Mediów

Radio Łódź we wtorek nie odniosło się do sprawy.

Równolegle Komenda Miejska Policji w Łodzi prowadzi dochodzenie dotyczące dyskryminacji działaczy związkowych przez prezesa Radia Łódź. W tej sprawie miały już miejsce pierwsze przesłuchania świadków.

W Radiu Łódź od prawie pół roku trwa spór związkowców z prezesem. Związki zawodowe zarzucają Arkadiuszowi Paluszkiewiczowi m.in. wprowadzanie w rozgłośni "atmosfery terroru i zastraszenia".

(MNIE, 16.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.