Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Luty 26, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Policja zbada, czy prezes Radia Łódź dyskryminuje związkowców

Zgodnie z art. 35 ustawy o związkach zawodowych za utrudnianie związkom działalności grozi grzywna albo kara ograniczenia wolności (fot. Pixabay.com)

Komenda Miejska Policji w Łodzi wszczęła dochodzenie w sprawie dyskryminacji działaczy związkowych przez prezesa Radia Łódź - ustalił "Presserwis".

Jak informuje adwokat Krzysztof Dudek, który reprezentuje związkowców, złożone zostały dwa zawiadomienia w sprawie utrudniania działalności związkom zawodowym w Radiu Łódź. Chodzi m.in. o nagany i upomnienia dla związkowców czy likwidację stanowiska dyrektora techniki i administracji, którym był przewodniczący WZZ "Sierpień 80" Sławomir Szychowski. Teraz wszczęto postępowania karne.

Czytaj też: Radia zmieniły ramówki po ataku Rosji. W RMF i Radio Zet stonowana muzyka

Zgodnie z art. 35 ustawy o związkach zawodowych za utrudnianie związkom działalności grozi grzywna albo kara ograniczenia wolności.

W Radiu Łódź od października zeszłego roku roku trwa spór związkowców z prezesem. Związki zawodowe zarzucają Arkadiuszowi Paluszkiewiczowi m.in. wprowadzanie w rozgłośni "atmosfery terroru i zastraszenia".

(MNIE, 26.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.