Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Działalność Rady Mediów Narodowych kosztowała w 2021 roku prawie 930 tys. zł

RMN, której przewodniczącym jest Krzysztof Czabański, przyjęła informację o jej działalności głosami polityków PiS (Fot. Piotr Molecki/East News)

Koszty działalności Rady Mediów Narodowych wyniosły w 2021 roku 927,7 tys. zł - wynika z danych, do których dotarł "Presserwis". To o 12,3 proc. mniej niż w 2020 roku. 

Największą część wydatków RMN stanowiły wynagrodzenia i pochodne od wynagrodzeń. Na wynagrodzenia członków RMN przeznaczono 329,7 tys. zł (o 10,7 proc. mniej niż w roku poprzednim), a pracowników - 232,8 tys. zł (o 26 proc. mniej), z kolei wynagrodzenia bezosobowe pochłonęły 127 tys. zł (o 23,2 proc. mniej). Rada za czynsz zapłaciła 220,3 tys. zł (o 13,4 proc. więcej).

Dla porównania - w 2020 roku koszty działalności RMN wyniosły 1,06 mln. zł.

Czytaj też: Tejkowski i Włoszek w radzie nadzorczej TVP na kolejną kadencję

Wydatki budżetowe Rady są częścią informacji o działalności RMN, którą przyjęto we wtorek głosami polityków Prawa i Sprawiedliwości: Krzysztofa Czabańskiego, Elżbiety Lichockiej i Elżbiety Kruk. Przeciw zagłosowali Juliusz Braun i Robert Kwiatkowski. Braun zapowiada, że swoje zdanie odrębne w tej sprawie przedstawi komisji kultury w Sejmie i Senacie.

Czytaj też: Prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska wybrana na kolejną kadencję

Rada Mediów Narodowych zajmuje się powoływaniem i odwoływaniem władz mediów publicznych, czyli Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, regionalnych rozgłośni publicznych i Polskiej Agencji Prasowej.

(KOZ, 11.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.