Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Marzec 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Na Facebooku pojawiła się zakładka "Pomoc społecznościowa" dla Ukrainy

Na platformie można przeczytać m.in., gdzie szukać pomocy medycznej (fot. materiały prasowe)

Użytkownicy korzystający z ukraińskiej wersji Facebooka znajdą w zakładce "Pomoc społecznościowa" informacje pochodzące ze sprawdzonych źródeł, m.in. na temat pomocy medycznej i bezpieczeństwa – zarówno w Ukrainie, jak i krajach sąsiadujących zaraz po przekroczeniu granicy.

W zakładce "Pomoc społecznościowa" na FB znajduje się m.in. link przekierowujący do infolinii Państwowej Służby Ukrainy ds. Nadzwyczajnych w aplikacji WhatsApp, która przekazuje najważniejsze aktualne informacje oraz przypomina o zasadach postępowania w sytuacjach kryzysowych. Informacje zawarte na stronie pochodzą od międzynarodowych instytucji i organizacji, w tym od UNHCR, Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji oraz lokalnych oddziałów Czerwonego Krzyża.

Czytaj też: Meta uderza w strony rosyjskich mediów. Kreml ogranicza dostęp do Facebooka

Link do Pomocy społecznościowej wyświetla się na górze strony ukraińskiego Facebooka, na stronie głównej na Instagramie, jak również na szczycie wyników wyszukiwania na Facebooku. Platforma jest dostępna w Ukrainie, Polsce, Rumunii, Słowacji, Mołdawii i na Węgrzech.

(BAE, 10.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.