Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 09, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

4-letni Walerij z Ukrainy wzruszył świat. Ale nie przekraczał granicy w Medyce sam

Za CNN materiał o chłopcu podawały media na świecie i w Polsce (screen Twitter.com/Joshscampbell)

Straż Graniczna zdementowała informacje podawane przez media, że czteroletni chłopiec z Ukrainy przekraczał granicę w Polsce sam. "Był razem ze swoją rodziną" – napisała Straż Graniczna. 

W poniedziałek amerykańska stacja CNN pokazała materiał wideo (oznaczony jako nagrany przez Reutersa) z Medyki, gdzie jest jedno z polsko-ukraińskich przejść granicznych. W materiale został pokazany mały chłopiec. Ubrany w ciepłą kurtkę z kapturem i czapkę szedł za tłumem i zanosił się płaczem. Niósł plastikową reklamówkę. W relacji CNN stwierdzono, że był on "najwyraźniej sam".

"Informujemy, że wbrew niestety rozpowszechnianym w mediach informacjom, 4-letni Walerij nie przekroczył granicy sam, był razem ze swoją rodziną. Na przejściu granicznym #PSGMedyka dostał od funkcjonariuszy słodkie upominki.
On i jego rodzina są bezpieczni w Polsce" – poinformowała na Twitterze Straż Graniczna. 

Za CNN materiał o chłopcu podawały media na świecie i w Polsce. Wideo opublikował amerykański Newsweek, Sky News, turecki nadawca publiczny TRT, Onet, WP, Radio Zet czy Gazeta.pl.

(BAE, 09.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.