Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 08, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

PayPal i Meta pod lupą UOKiK. Urząd zweryfikuje zbiórki na pomoc Ukraińcom

UOKiK sprawdzi, czy konsumenci są wystarczająco informowani o zasadach dokonywania płatności i przewalutowania (fot. Pexels.com)

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie podwójnego przewalutowania wpłaty na pomoc ukraińskim ofiarom rosyjskiej agresji wojskowej. Urząd sprawdzi PayPal i Metę. 

Do UOKiK dotarła skarga konsumenta, który wpłacił pieniądze na jedną ze zbiórek udostępnionych na portalu Facebook przez organizację charytatywną. Jak twierdzi, nie miał świadomości, że jego konto zostanie pomniejszone nie tylko o kwotę przekazaną w ramach zbiórki, ale także o koszt podwójnego przewalutowania tych środków: ze złotych na dolary, a następnie z dolarów na euro. 

W związku ze zgłoszeniem, UOKiK wszczął postępowanie wyjaśniające w tej sprawie i objął nim spółki: PayPal Europe z Luksemburga oraz Meta Platforms z Irlandii (właściciel Facebooka). To wstępny etap analizy sprawy, którego celem jest ustalenie, czy konsumenci wpłacający pieniądze na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie są prawidłowo informowani o kilkukrotnym przewalutowaniu ich środków, co skutkuje pobraniem z konta wyższych kwot niż kwoty przekazywane na rzecz organizacji charytatywnych.

(BAE, 08.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.