Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ćwiąkała bez wywiadu z Terrym po tym, jak były piłkarz opublikował zdjęcie z rosyjskim miliarderem

W ramach serii "The Legends" Tomasz Ćwiąkała rozmawia ze znanymi przed laty piłkarzami i trenerami z zagranicy (screen Youtube.com/Tomasz Ćwiąkała)

Dziennikarz sportowy Tomasz Ćwiąkała ogłosił, że nie opublikuje zapowiedzianego wywiadu z byłym piłkarzem Chelsea Johnem Terrym w ramach serii The Legends. Powodem jest zdjęcie z rosyjskim miliarderem i właścicielem Chelsea Romanem Abramowiczem, którym sportowiec podzielił się na Twitterze. 

Były piłkarz Chelsea John Terry w czwartek zamieścił na Twitterze zdjęcie z rosyjskim oligarchą i właścicielem angielskiego klubu piłkarskiego Chelsea Romanem Abramowiczem, na którym wspólnie pozują z pucharem ligi angielskiej.

Na wpis zareagował dziennikarz sportowy Canal+ Tomasz Ćwiąkała: "Przepraszam zawiedzionych, ale nie będzie zapowiedzianego wywiadu z Johnem Terrym w ramach serii The Legends" – poinformował na Twitterze Ćwiąkała i dodał: "Jeżeli nie widzicie nic niestosownego we wrzuceniu akurat takiego tweeta, akurat w stosunku do tej osoby, akurat teraz, to przykro mi, ale się nie dogadamy". 

"Uważam, że dzisiaj gdy walka z oligarchami to sposób na powstrzymanie Putina, to tego typu posty są niepotrzebne i oznaczają brak wyczucia" wyjaśnił dziennikarz. 

 

Zobacz też: BBC chce wycofania z telewizji rosyjskiej programów na brytyjskiej licencji

Roman Abramowicz, który jest właścicielem Chelsea, musi liczyć się z sankcjami z powodu napaści zbrojnej Rosji na Ukrainę. W środę rosyjski oligarcha ogłosił, że sprzedaje klub. Ponadto zapowiedział, że wszystkie dochody ze sprzedaży klubu zostaną przekazane na Fundację, która będzie działała na rzecz wszystkich ofiar wojny w Ukrainie. Dziennikarze już zapowiedzieli, że przyjrzą się składanej obietnicy Abramowicza.

The Legends to cykl wywiadów ze znaczącymi postaciami świata futbolu.

(BAE, 04.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.