Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 03, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

60 nepalskich uchodźców z Ukrainy nocowało w siedzibie Agory

Agora we współpracy z Fundacją Terytorium Neutralne przyjęła w swojej warszawskiej siedzibie 60 studentów z Nepalu (fot. Agencja Wyborcza.pl)

60 nepalskich studentów, którzy uciekli z Ukrainy, nie mogło znaleźć noclegów. Z pomocą przyszła Fundacja Terytorium Neutralne i Agora, które ugościły ich w budynku przy ul. Czerskiej w Warszawie.

Agora przyjęła w swojej warszawskiej siedzibie 60 studentów z Nepalu, którzy uciekli z bombardowanego akademika na Ukrainie. Od dłuższego czasu koczowali na dworcu w Warszawie. Wydawnictwo zapewniło im miejsce do spania.

Czytaj też: Człowiek Agory przejmuje stery w Eurozecie. "Nieformalne przejęcie kontroli"

– Po nocy spędzonej w siedzibie Agory Nepalczycy przenoszą się w inne miejsca - informuje Nina Graboś, dyrektorka ds. komunikacji korporacyjnej. - Tym, których status wymaga wyjaśnienia lub wyrobienia nowych dokumentów, zorganizowaliśmy pobyt w ośrodku prowadzonym przez Tybetańczyków, którzy pomogą im z formalnościami i zapewnią miejsce do mieszkania w tym przejściowym okresie. Tybetańczycy są bliżsi kulturowo i językowo Nepalczykom, a przy tym w ośrodku będą mieli lepsze warunki bytowe, niż mogliśmy im zapewnić w biurowcu Agory – zaznacza Graboś.

Pracownicy wydawnictwa pomogli zorganizować uchodźcom najpotrzebniejsze rzeczy, a spółka zapewniła im pełne wyżywienie, opiekę oraz dostęp do internetu.

(BAE, 03.03.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.