Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 24, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szefowa prokremlowskiej telewizji RT na liście osób objętych sankcjami UE

Margarita Simonjan i prowadzona przez nią telewizja aktywnie wspiera politykę Putina (screen: YouTube/The Circus on SHOWTIME)

Niezależne Radio Swaboda poinformowało, że na liście przedstawicieli Rosji, których Unia Europejska ma objąć sankcjami, jest szefowa prokremlowskiej, nadającej poza granicami Rosji telewizji RT - Margarita Simonjan.

Wśród osób objętych sankcjami ma także być dziennikarz telewizyjny Władimir Sołowjow, znany z propagandowych programów w rosyjskiej telewizji państwowej. Radio Swaboda, powołując się na źródła w Komisji Europejskiej, wymienia także nazwisko rzeczniczki prasowej MSZ - Marii Zacharowej.

Oprócz polityków i wojskowych na liście znajdzie się 27 osób wspierających uznanie przez władze Rosji separatystycznych republik w ukraińskim Donbasie.

Czytaj też: RT DE nadal zablokowany w Niemczech, będzie apelacja w sądzie

W Wielkiej Brytanii posłowie z Partii Pracy wezwali do nałożenia blokady na stację RT. Ofcom, regulator tamtejszego rynku mediów, zapowiedział, że będzie w sposób priorytetowy traktować wszelkie skargi dotyczące relacji RT z wydarzeń na Ukrainie. W ostatnich dniach RT przekazuje, że mieszkańcy Donbasu wiwatują na cześć Rosji i Władimira Putina.

(MAC, 24.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.