Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 21, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Potrącony motocyklem organizator protestów przed siedzibą TVP uniewinniony

Budynek TVP w ostatnich miesiącach widział niejedną kontrowersyjną sytuację (fot. Jakub Kamiński/East News)

Portal OKO.press poinformował, że Karol Grabski, organizator codziennych demonstracji przed siedzibą TVP, został uniewinniony od zarzutu tamowania i utrudniania ruchu na chodniku. Miał zarzut, chociaż został potrącony motocyklem przez pracownika Telewizji Polskiej.

9 lutego 2020 roku wieczorem przed budynkiem TVP w Warszawie grupa aktywistów demonstrowała przeciwko propagandzie TVP. Zgromadzenie było legalne. Przez grupę motocyklem przejechał mężczyzna, którym okazał się reporter TVP Łukasz Miąsik. Uderzył kołem w Karola Grabskiego, organizatora demonstracji.

Potrącony został oskrażonym

Po kilku tygodniach okazało się, że oskarżonym jest Grabski. Policja zarzuciła mu „tamowanie lub utrudnianie ruchu na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu”. Dopiero po interwencji OKO.press postawiła zarzut naruszenia przepisów ruchu drogowego pracownikowi Telewizji Publicznej.

Czytaj też: KRRiT: Debata Rachonia w TVP po "Bohemian Rhapsody" nie naruszyła przepisów

Jak pisze OKO.press, jesienią 2021 roku Grabski dostał wyrok, iż „tamował i utrudniał ruch na chodniku w ten sposób, że stał na nim, czym uniemożliwił przejście i przepchnięcie motocykla panu Łukaszowi Miąsikowi”. Grabski się odwołał.

W lutym br. odbyła się rozprawa, na której nie stawił się dziennikarz TVP. Po obejrzeniu nagrań z monitoringu sędzia uznała, że zarzuty wobec Grabskiego są absurdalne i go uniewinniła, obciążając kosztami postępowania skarb państwa.

(MAC, 21.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.