Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 03, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezes CNN rezygnuje z powodu związku z dyrektorką marketingu sieci

Jeff Zucker zrewolucjonizował zarządzanie CNN i ukształtował obecny sposób działania stacji (fot. Wikimedia Commons/David Shankbone)

Jeff Zucker, szef sieci informacyjnej CNN, w koncernie WarnerMedia także prezes działów wiadomości i sportu, odchodzi ze skutkiem natychmiastowym.

Przyczyną odejścia Zuckera ma być osobista, wieloletnia relacja z kobietą z jego otoczenia zawodowego. Jej tożsamość ujawniła telewizja CNN, informując o odejściu szefa. Chodzi o Allison Gollust, wiceprezeskę wykonawczą i dyrektorkę ds. marketingu sieci informacyjnej. 

"Podczas pandemii nasza relacja się zmieniła"

"Jeff i ja jesteśmy bliskimi przyjaciółmi i partnerami zawodowymi od ponad 20 lat. Podczas pandemii nasza relacja się zmieniła. Żałuję, że nie ujawniliśmy tego we właściwym czasie. Moja praca w CNN jest dla mnie źródłem dumy i liczę na to, że będę ją mogła kontynuować" - napisała Gollust.

O Zuckerze w amerykańskich mediach mówiono i pisano, że zrewolucjonizował zarządzanie CNN i ukształtował obecny sposób działania stacji. Jego rezygnacja jest niespodziewana, ale o jego zażyłości z pracownicą CNN mówiło się w kuluarach już wcześniej.

Czytaj też: HBO Max rusza w Polsce 8 marca. Nowa oferta i zniżka. Ceny warto znać

Jeff Zucker dołączył do CNN w 2013 roku. Mając 20 lat był już producentem wykonawczym programu NBC "Today", a następnie został prezesem NBC Entertainment. Był żonaty od 1996 roku, w 2019 się rozwiódł. Allison Gollust również jest rozwiedziona.

Jason Kilar, dyrektor generalny WarnerMedia, przyjął rezygnację Zuckera i zapowiedział: „Wkrótce ogłosimy tymczasowy plan przywództwa”.

(MAC, 03.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.