Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Luty 03, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

YouTube blokuje materiał o pandemii na kanale Radia Maryja. CMWP SDP protestuje

Usunięty z YouTube wykład Zbigniewa Martyki jest dostępny w internetowym serwisie Radia Maryja (screen Radiomaryja.pl)

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich zaprotestowało przeciwko blokadzie przez YouTube wykładu o pandemii na kanale Radia Maryja.

YouTube zablokował wykład Zbigniewa Martyki opublikowany na kanale Radia Maryja z powodu naruszenia regulaminu serwisu. Zdaniem CMWP SDP serwis nie podał przyczyn blokady i dlatego "usuwanie treści tego wystąpienia z kanału nadawcy, jakim jest Radio Maryja, jest więc absolutnie nieuzasadnione i narusza polską Konstytucję oraz Prawo prasowe". Jolanta Hajdasz, dyrektorka CMWP SDP, uznała, że takie działanie ma charakter cenzury.

Czytaj też: SDP apeluje o pozostawienie Barbary Nowak na stanowisku [Całe Oświadczenie]

Sympozjum dotyczące pandemii otworzył o. Tadeusz Rydzyk. Oprócz Martyki podczas wydarzenia wypowiadał się także Jan Pospieszalski, były dziennikarz TVP. 

(BAE, 03.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.