Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Luty 01, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Amazon Prime Video wyprzedza Netflixa w Niemczech

Amazon kusi treściami niemieckojęzycznymi i transmisjami z atrakcyjnych wydarzeń sportowych (screen: YouTube/Amazon Prime Video)

Niemcy są pierwszym dużym rynkiem, na którym Amazon Prime Video ma więcej subskrypcji od Netflixa. Według prognoz, przewaga ta będzie się zwiększać.

Ampere Analytics szacuje, że liczba aktywnych użytkowników Amazon Prime Video wzrosła w zeszłym roku o 1,4 mln, do 12,6 mln subskrybentów. Netflix urósł w tym czasie tylko o 300 tys., do 9,6 mln.

Czytaj też: Netflix straci 750 tys. brytyjskich klientów, bo Disney zabiera hitowe seriale

Badacze rynku spodziewają się, że do końca 2022 roku Amazon będzie miał 13,8 mln aktywnych klientów w Niemczech, podczas gdy Netflix tylko 10 mln. Niemcy są poza Austrią jedynym rynkiem w Europie Zachodniej, na którym Amazon wyprzedza Netflixa.

Prime Video oferuje więcej tytułów niemieckojęzycznych niż Netflix. Platforma przyciąga ponadto klientów ekskluzywnymi transmisjami sportowymi, takimi jak niektóre mecze piłkarskiej Ligi Mistrzów, na które Netflix nie stawia, koncentrując się na filmach i serialach.

(MAC, 01.02.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.