Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 31, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Robert Lewandowski po raz 10. wygrał plebiscyt tygodnika "Piłka Nożna"

(fot. Pawel Wodzynski/East News)

Robert Lewandowski po raz dziesiąty został wybrany najlepszym polskim piłkarzem w plebiscycie tygodnika "Piłka Nożna", prowadzonym od 1973 roku. Gala odbyła się w studiu Polsat Sport. Transmitowano ją też na Polsat Box Go.

Galę poprowadzili dziennikarze Polsatu - Aleksandra Szutenberg i Marcin Feddek. Z laureatami łączyli się Paulina Czarnota-Bojarska i Przemysław Iwańczyk. Na ogół ceremonia odbywała się w warszawskim hotelu Hilton, ale ze względu na pandemię w tym roku uczestniczyli tylko prowadzący, obsługa techniczna i wręczający. 

Lewandowski wygrywa od 2011 roku

Robert Lewandowski, ogłoszony najlepszym graczem świata przez FIFA i drugi w wyborach o Złotą Piłkę, prowadzonych przez francuski magazyn "France Football" oraz najlepszy polski sportowiec 2021 roku w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i Polsatu (który transmitował także sobotnią galę), wygrywa od roku 2011. Tylko w 2018 wybrano Łukasza Fabiańskiego, nominowanego także w tym roku (trzecim nominowanym był Piotr Zieliński). Lewandowski w 2008 był też wybrany Odkryciem Roku. Przed nim najwięcej wyróżnień miał Euzebiusz Smolarek - trzy. W roku 1980 nie przyznano tytułu.

Laureaci pozostałych wyróżnień - Trener Roku: Marek Papszun, Odkrycie: Kacper Kozłowski, Drużyna: Raków Częstochowa, Ligowiec: Jakub Kamiński, Obcokrajowiec: Kosta Runjaić, Piłkarka: Paulina Dudek. Pierwszoligowiec: Kamil Biliński. 

(MAC, 31.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.