Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 27, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd Rejestrowy wykreślił z KRS byłych członków zarządu Polska Press

Wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego dokonano 20 stycznia 2022 roku (fot. Piotr Molecki/East News)

Sąd dokonał aktualizacji w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) Polska Press. Ze składu zarządu wykreślono Magdalenę Chudzikiewicz i Dariusza Świądra, którzy pod koniec kwietnia 2021 r. złożyli rezygnacje z zajmowanych stanowisk, a do tej pory figurowali w rejestrze.

Wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego dokonano 20 stycznia 2022 roku. W jego wyniku ze składu zarządu Polska Press wykreślono Magdalenę Chudzikiewicz, byłą członkinię zarządu i Dariusz Świąder, byłego wiceprezes zarządu. Oboje złożyli rezygnacje z zajmowanych stanowisk pod koniec kwietnia 2021 roku.

Dorota Kania w zarządzie

Obecnie jako członkowie zarządu Polska Press figurują: Tomasz Przybek jako prezes zarządu, Maciej Kossowski, Miłosz Szulc i Dorota Kania.

Czytaj też: Kantar: w 2021 roku PKN Orlen wydał więcej na reklamy w tytułach Polska Press

W wyniku tego samego wpisu zmieniono także sposób reprezentacji podmiotu. Do składania oświadczeń w imieniu spółki upoważnieni są dwaj członkowie zarządu lub jeden członek zarządu i prokurent. Do składania oświadczeń w imieniu spółki, w przypadku jednoosobowego zarządu upoważniony jest wyłącznie członek zarządu. 

Do tej pory do składania oświadczeń woli i podpisywania w imieniu spółki upoważnieni byli prezes zarządu lub dwaj członkowie zarządu lub członek zarządu razem z prokurentem.

Brak terminu rozprawy

8 kwietnia Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) uwzględnił wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich o wstrzymanie wykonania decyzji prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie przejęcia Polska Press przez PKN Orlen do czasu rozstrzygnięcia sprawy.

Czytaj też: Sąd: redaktorka Polska Press w Białymstoku zniesławiła szefa Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich

Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, choć już w kwietniu ub.r. sąd w ramach zabezpieczenia wstrzymał wykonanie decyzji prezesa UOKiK w sprawie przejęcia Polska Press przez PKN Orlen, to jednak do tej pory nie wyznaczył terminu rozprawy, na której rozpatrzy skargę RPO w tej sprawie.

(BAE, 27.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.