Dział: REKLAMA

Dodano: Styczeń 26, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ikea, Castorama i Allegro dołączają do miejskiego projektu zero waste - Podaj Dalej

"Dzielnie" Podaj Dalej mają powstawać na terenie całej Warszawy (fot. Bosyantek/Wikipedia)

Ikea, Castorama i Allegro dołączają do miejskiego projektu Podaj Dalej, którego celem jest promocja ekonomii współdzielenia i filozofii zero waste. W ramach projektu na terenie Warszawy będą powstawały punkty, w których mieszkańcy będą mogli się dzielić np. żywnością, odzieżą czy narzędziami.

Jedna z pierwszych "dzielni" powstanie na warszawskiej Pradze-Południe w drugiej połowie kwietnia. Pilotażowy obiekt pomoże wypracować bezpieczne rozwiązania, które pozwolą na działanie podobnych miejsc na terenie całej Warszawy. Współpracujące firmy są odpowiedzialne za: projekt wnętrza i meble (Ikea), materiały budowlane potrzebne do przygotowania lokalu (Castorama) i sfinansowanie pieca i lodówki na jego terenie (Allegro). Przedstawiciele marek zapowiadają również wsparcie projektu w przyszłości - nie podają jednak, na czym miałoby ono polegać.

Czytaj także: Krzysztof Różnicki ambasadorem Stadionu Śląskiego

W Warszawie funkcjonuje już kilka podobnych miejsc stworzonych oddolnie przez fundacje i stowarzyszenia, które najczęściej skupiają się na walce z marnotrawstwem żywności. Podaj Dalej jest jednak pierwszym projektem organizowanym przez miasto. Tomasz Kucharski, burmistrz dzielnicy Praga-Południe, zapowiada, że na terenie "dzielni" będą również odbywały się wydarzenia edukacyjne dotyczące ekologii, jak i kursy kulinarne, w których wykorzystywane będą pozostawione przez mieszkańców składniki. Zarząd dzielnicy ogłosił konkurs ofert dla organizacji pożytku publicznego, które mają być odpowiedzialne za prowadzenie "dzielni" do końca 2023 roku. Miasto oczekuje, że obiekty staną się miejscami spotkań, w których ludzie nie tylko będą zostawiali dobra do podziału, ale również spotykali się na wydarzeniach kulturalnych. 

(KAP, 26.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.