Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 26, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ruszyły zdjęcia do serialu TVP "Jagiellonowie". Powstanie 125 odcinków

W rolę króla Władysława Jagiełły wcieli się Sebastian Skoczeń (fot. A. Gostkowska/TVP)

Telewizja Polska rozpoczęła zdjęcia do telenoweli historycznej "Korona królów. Jagiellonowie". 

Jak informowaliśmy, "Jagiellonowie" nie są wprost kontynuacją "Korony królów", pokazywanej od stycznia 2018 do października 2020 roku. Akcja telenoweli "Jagiellonowie" rozpocznie się na początku panowania Władysława Jagiełły, natomiast "Korona królów" zakończyła się w trakcie sprawowania przez niego władzy.

W rolę króla Władysława Jagiełły wcieli się Sebastian Skoczeń, w roli Anny Cylejskiej widzowie zobaczą Milenę Staszuk. W obsadzie serialu znaleźli się również m.in.: Agnieszka Wagner, Mariusz Jakus, Radosław Pazura, Jacek Kopczyński, Robert Rozmus, Bogdan Kalus, Filip Gurłacz oraz Dagmara Bryzek. Reżyserem serialu jest Krzysztof Łukaszewicz.

Zdjęcia realizowane są w halach filmowych, jak również w oryginalnych, historycznych wnętrzach największych polskich zamków, m.in. w Malborku, Kwidzyniu, Lidzbarku Warmińskim i Lublinie, oraz kościołów, w tym w Bazylice w Pelplinie, Opactwie Cystersów w Wąchocku, kościele w Inowłodzu. Sceny plenerowe zostaną zrealizowane na terenie parków narodowych i puszcz, m.in. w Puszczy Kampinoskiej, w lasach Nadleśnictwa w Celestynowie, w Drewnicy.

Zdjęcia do serialu "Korona królów. Jagiellonowie" zakończą się w grudniu. Serial będzie miał 125 odcinków. Emisja w TVP planowana jest w 2022 roku.

(KOZ, 26.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.