Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP szykuje TVP Go. Start w pierwszym kwartale

Dostęp do TVP Go będzie darmowy (fot. Jakub Kamiński/East News)

Telewizja Polska pracuje nad uruchomieniem serwisu TVP Go  - ustalił "Press". Start zaplanowany jest jeszcze w pierwszym kwartale.

TVP Go oferować ma m.in. treści w modelu wideo na żądanie i streaming kanału. Dostęp będzie darmowy, ale wymagane będzie logowanie. Początkowo z TVP Go korzystać będzie można na urządzeniach mobilnych i poprzez telewizję hybrydową (HbbTV). Sukcesywnie serwis ma być udostępniany na telewizorach Smart TV.

TVP nowym serwisem chce dotrzeć do młodszej widowni i zachęcić widzów do przejścia z płatnej telewizji do naziemnej. Telewizja chce też, by w ofercie pojawiły się kanały objęte zasadą must carry/must offer - są to nie tylko anteny TVP, ale także TVN, Polsat, TV Puls i TV 4.

TVP ma zaoferować także dekodery

Jak wynika z naszych informacji, TVP rozważa zaoferowanie również dekoderów z tunerem DVB-T2. TVP Go docelowo prawdopodobnie zastąpi dotychczasowy serwis spółki - TVP VOD.

Dokładna data startu TVP Go nie jest jeszcze znana, ale - jak ustaliliśmy - spółka zamierza uruchomić serwis do końca pierwszego kwartału br.

Konkurencyjny TVN Grupa Discovery rozwija serwis Player, a Grupa Polsat ma Polsat Box Go (zastąpił Iplę) i darmowy Polsat Go.

(KOZ, 25.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.