Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 24, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Instagram pozwala remiksować filmy i informuje o zaplanowanych live'ach

Nowa opcja pozwala na wykorzystywanie wszystkich funkcji rolek podczas edycji remiksowanych nagrań i filmów (fot. Jakob Owens /Unsplash.com)

Instagram (Meta) wprowadza możliwość remiksowania wszystkich publikowanych treści wideo. Dodatkowo Instagram udostępnił nową opcję dodania przypomnienia o transmisji na żywo, przez co twórcy mogą poinformować swoich obserwujących o zaplanowanych live’ach.

Remiksowanie pozwala na odpowiadanie i reagowanie na filmy udostępniane przez innych użytkowników na Instagramie. Funkcja daje możliwość współtworzenia filmów z innymi użytkownikami. Dotąd możliwe było jedynie remiksowanie nagrań w formie rolek (tzw. reelsów) - teraz funkcja będzie obejmować wszystkie treści wideo umieszczane na Instagramie.

Czytaj też: Rosja żąda przywrócenia oficjalnej strony na Facebooku

Nowa opcja pozwala na wykorzystywanie wszystkich funkcji rolek podczas edycji remiksowanych nagrań i filmów, w tym: miksowania audio, podkładania głosu lektora oraz collabs, czyli współtworzenia postów z innymi użytkownikami.

Co ważne, w przypadku filmów opublikowanych przed uruchomieniem funkcji należy na swoim profilu ręcznie zezwolić na tworzenie remiksów materiału wideo. Aby to zrobić, należy kliknąć w trzy kropki przy opublikowanym wideo i wybrać "pozwól na remiksowanie".

Czytaj też: Sotrender: średnia cena za kliknięcie w reklamę na Facebooku to 72 gr

Instagram wdraża także nową opcję ustawiania przypomnień o zbliżających się relacjach live. Po włączeniu tej funkcji użytkownik będzie mógł umieścić na swoim profilu informację o dacie i godzinie planowanej transmisji. Narzędzie pozwala na automatycznie dodanie szczegółów na temat transmisji. Ma to ułatwić użytkownikom Instagrama śledzenie live'ów swoich ulubionych twórców.

(BAE, 24.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.