Temat: social media

Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 18, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rosja żąda przywrócenia oficjalnej strony na Facebooku

Roskomnadzor wysłał list do amerykańskiej firmy, w którym oskarżył ją o łamanie fundamentalnych zasad swobodnego dostępu do informacji i nazwał to aktem cenzury (fot. Unsplash.com)

Roskomnadzor zażądał od Meta Platforms przywrócenia na Facebooku strony powiązanej z rosyjskim ministerstwem spraw zagranicznych, usuniętej w niedzielę z powodu rzekomego publikowania nielegalnych treści.

Rosyjski regulator komunikacyjny domaga się natychmiastowego zniesienia wszelkich ograniczeń. Usunięta z Facebooka strona jest związana z rosyjską placówką w Wiedniu, zaangażowaną w 2015 roku w negocjacje z Iranem, dotyczące kontroli zbrojeń nuklearnych.

Czytaj też: Reporter BBC uciekł z Rosji do Wielkiej Brytanii

Strona przed usunięciem wciąż zawierała wpisy dotyczące bezpieczeństwa wojskowego. W lutym ub.r. zostało usunięte konto rosyjskiego przedstawicielstwa w Wiedniu na Twitterze.

Roskomnadzor wysłał list do amerykańskiej firmy, w którym oskarżył ją o łamanie fundamentalnych zasad swobodnego dostępu do informacji i nazwał to aktem cenzury. Meta jako powód nałożenia blokady, oprócz niedozwolonych treści, podała naruszenie standardów społeczności.

Czytaj też: Google z grzywną 98 mln dol. w Rosji, Meta dostał 27 mln kary

W ubiegłym miesiącu Facebook zapłacił w Rosji 17 mln rubli grzywny za nieusuwanie treści uznawanych przez Moskwę za nielegalne.

(MAC, 18.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.