Dział:

Dodano: Styczeń 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Magdalena Omilianowicz nie żyje. "Pisała do ostatniej chwili, to było jej życie"

Nie żyje Magdalena Omilianowicz, reportażystka, autorka książek, ostatnio związana z "Gazeta Wyborczą" (fot. screen: YouTube/TVMax)

"Chorowała, ale była dzielna. Pisała niemal do ostatniej chwili, bo pisanie było jej życiem. Zaledwie tydzień temu opublikowaliśmy w koszalińskiej "Wyborczej" jej kolejny tekst" - napisali dziennikarze "Gazety Wyborczej", żegnając Magdalenę Omilianowicz. Reportażystka zmarła w wieku 60 lat.

Magdalena Omilianowicz napisała 15 książek. Wśród nich "Wampir, jak rodzi się zło", która powstała w wyniku jej reporterskich poszukiwań wokół wątków sprawy tzw. wampira z Bytowa. Jak przypomina TVN 24, "była pierwszą dziennikarką, którą w tamtym czasie dopuszczono do rozmowy z Leszkiem Pękalskim, seryjnym mordercą".

Inne jej książki to m.in. "Bestia. Największy morderca w powojennej Polsce", "Fakt autentyczny", "Się jedzie", "Lanzarote. Witajcie w raju", "Procentowo", "Fajbus. 997 przypadków z życia".

Jej koledzy z "Gazety Wyborczej" wspominają: "Pracowała już nad kolejną książką. Miała być o Jerzym Kalibabce, najsłynniejszym polskim uwodzicielu. Marzyła, że kiedyś wróci na Lanzarote, jedną z Wysp Kanaryjskich, którą uważała za swój osobisty raj".

Magdalena Omilianowicz była też redaktorką naczelną pisma „Dialog ART", wcześniej pisała dla „Głosu Koszalińskiego", „Miliardera", „Miasta", „Polityki", „Przeglądu", prasy kobiecej, nowojorskiego „Kuriera Plus" i holenderskiego „Reve".

Omilianowicz chorowała na COVID-19, leczyła nowotwór płuc.

(MAT, 22.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.