Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 21, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Media Agory i WP z cyklami o igrzyskach. Sport.pl i WP z wysłannikami do Pekinu

Sport.pl i Wirtualna Polska wysyłają dziennikarzy do Pekinu, "Gazeta Wyborcza" i Tok FM - nie (fot. Pixabay.com)

Media Agory i Wirtualna Polska przygotowują cykle poświęcone zimowym igrzyskom olimpijskim. Wysłanników w Pekinie będą miały Sport.pl i Wirtualna Polska. "Gazeta Wyborcza" oraz Tok FM nie wysyłają dziennikarzy do Chin.

Sport.pl akredytował na igrzyska dziennikarzy Łukasza Jachimiaka oraz Piotra Majchrzaka, specjalistów od sportów zimowych, głównie skoków narciarskich. - Zdajemy sobie sprawę z tego, że ze względu na aktualne obostrzenia związane z pandemią te igrzyska będą trudniejsze w obsłudze dziennikarskiej, niż np. niedawna letnia impreza w Tokio - podkreśla Łukasz Cegliński, redaktor naczelny Sport.pl.

Relacje dziennikarzy będą publikowane zarówno w formie tekstów, jak i nagrań oraz połączeń wideo, które pojawią się m.in. w programie "Sport.pl Live". 

Działy Sport "Gazety Wyborczej" i Wyborcza.pl, mimo otrzymanych akredytacji, nie wyślą do Pekinu dziennikarza i fotoreportera. - Wobec niemal całkowitego zamrożenia połączeń lotniczych między Europą a Chinami jedyny możliwy sposób dotarcia do Pekinu wiązał się ze skorzystaniem z czarteru PKOl., wylatującego dziewięć dni przed igrzyskami - tłumaczy Marcin Wesołek, kierownik działu Sport "Gazety Wyborczej" oraz Wyborcza.pl. I dodaje: - Wobec spodziewanego wzrostu liczby osób zakażonych koronawirusem zachodziło ryzyko, że pomimo poniesionych sporych kosztów dziennikarz nie poleci ze względu na stan zdrowia.

Wyborcza.pl i "Gazeta Wyborcza" igrzyska obsłużą z Polski. Każdego dnia od godzin nocnych na Wyborcza.pl ma trwać relacja na żywo, w czasie której będą podawane wyniki rywalizacji. Redakcja zamierza też korzystać z licencyjnych tekstów dziennika "The New York Times" na temat igrzysk.

Wiadomości o zmaganiach sportowców w Pekinie będą na bieżąco emitowane również w Radiu Tok FM. W dni powszednie słuchacze mogą liczyć na siedem serwisów sportowych każdego dnia, a w weekendy po cztery.

- Oprócz znanej z dotychczasowej ramówki stacji audycji "Jeszcze więcej sportu" (na antenie od poniedziałku do piątku o godz. 16.40) na czas igrzysk w Pekinie redakcja sportowa Tok FM przygotowuje dodatkowy program publicystyczny. Nowość pod tytułem "Jeszcze więcej igrzysk" emitowana będzie od poniedziałku do niedzieli o godz. 12.40 - mówi Przemysław Pozowski z redakcji sportowej Tok FM.

Tok FM nie wysyła swoich dziennikarzy do Pekinu.

W Wirtualnej Polsce igrzyska będą relacjonowane w serwisie WP SportoweFakty i na stronie głównej. Wysłannikiem portalu do Pekinu jest Dawid Góra. Program "Prosto z igrzysk" w studiu w Warszawie poprowadzi z kolei Marcin Musiał. Pierwsze wydanie zostanie pokazane 6 lutego po zakończeniu konkursu skoków.

Zimowe igrzyska rozpoczną się 4, a zakończą 20 lutego.

(MNIE, 21.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.