Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Poniedziałkowa akcja promocyjna Orlenu kosztowała cennikowo 3,7 mln zł

W poniedziałek na jedynkach dzienników ogólnopolskich i regionalnych został opublikowany materiał promocyjny Orlenu

Kampania Orlenu dotycząca fuzji z Lotosem, która ukazała się w poniedziałek w niemal wszystkich ogólnopolskich i regionalnych dziennikach, kosztowała cennikowo 3,7 mln zł – wynika z szacunków Kantar Media. 

Według danych Kantar Media koszt kampanii w polskich dziennikach zgodnie z oficjalnymi cennikami brutto wyniósł 3 689 948 zł. Najwięcej, bo 948 tys. zł, zgodnie z cennikiem kosztowała reklama w "Dzienniku Gazecie Prawnej", następnie w "Fakcie", w przypadku którego cenę dwóch kreacji oszacowano na 723 tys. zł. Kolejne były "Gazeta Polska Codziennie" (275 tys. zł), "Parkiet" (368 tys. zł), "Super Express" (331 tys. zł), "Puls Biznesu" (246 tys. zł) oraz "Rzeczpospolita" (180 tys. zł). Mniej, bo na 50 tys. zł, wyceniono materiał opublikowany w "Naszym Dzienniku". Reklamy Orlenu nie było tylko w "Gazecie Wyborczej".

Czytaj też: Dzienniki przejęte przez Orlen notują nawet ponad 20-procentowe spadki sprzedaży

Z kolei łączne wydatki w gazetach należących do grupy Polska Press oszacowano cennikowo na kwotę 570 tys. zł. Największe środki finansowe przeznaczono na publikacje w "Gazecie Pomorskiej" (45 tys. zł) oraz "Expressie Bydgoskim" i "Nowościach" (po 40 tys. zł). Ponadto materiały promocyjne ukazały się w takich tytułach, jak "Dziennik Polski" (29 tys. zł), "Dziennik Zachodni" (26 tys. zł), "Gazeta Krakowska" oraz "Gazeta Wrocławska" (po 24 tys. zł). 

Czytaj też: Radio Zet: Orlen kazał spółkom wykupić prenumeratę gazet Polska Press. Jest stanowisko PKN

Wyliczenia Kantar Media dotyczą wydatków wg cenników brutto, bez uwzględniania indywidualnie naliczanych rabatów. Zgodnie z metodologią firmy Polska Press, należący do koncernu PKN Orlen wydawca, stanowi samodzielny podmiot wydawniczy, dlatego materiały promocyjne dotyczące Orlenu nie są wyceniane jako autopromocja, ale jako reklama komercyjna.

(BAE, 19.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.