Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP zmienia sposób wyboru reprezentanta Polski na Eurowizję

Zeszłoroczny kandydat Rafał Brzozowski został wybrany wewnętrznie przez niezidentyfikowane osoby z TVP (screen Youtube.com/Rafał Brzozowski)

Telewizja Polska zorganizuje krajowe eliminacje do 66. Konkursu Piosenki Eurowizji. Reprezentanta Polski w konkursie wspólnie wybiorą jurorzy i widzowie. Wcześniej informowano, że wyboru dokona wewnętrzna komisja.

Uczestnicy eliminacji, wybrani przez jurorów spośród około 150 zgłoszeń, zaprezentują się w trakcie koncertu, który TVP pokaże 19 lutego. O prawo reprezentowania Polski na Eurowizji zawalczą: Ania Byrcyn, Daria, Emilia Dębska (Mila), Karolina Lizer, Karolina Stanisławczyk & Chika Toro, Kuba Szmajkowski, Lidia Kopania, Ochman, Siostry Szlachta i Unmute.

Jesienią 2021 roku TVP informowała, że reprezentanta Polski na 66. konkurs Eurowizji wybierze wewnętrzna komisja. Wyniki swoich prac miała przedstawić na początku stycznia. Zmianę formuły TVP tłumaczy teraz "wyjściem naprzeciw oczekiwaniom widzów i fanów konkursu".

Rafał Brzozowski wybrany przez żonę prezesa TVP?

W zeszłym roku Polskę na Eurowizji reprezentował Rafał Brzozowski, wybrany wewnętrznie przez TVP. Piosenkarz zajął 14. miejsce w drugim półfinale i nie dostał się do finału konkursu.
Plotek.pl sugerował, że zeszłorocznego wyboru dokonała żona prezesa TVP. Ten zaprzeczał i stwierdził, że to pomówienia.

Nigdy jednak nie ogłoszono, kto był odpowiedzialny za wybór, gdyż jak wyjaśniano - "osoby, które podejmowały decyzję o wyborze reprezentanta Polski na tegoroczny festiwal Eurowizji, nie wykonują funkcji publicznych, nie zrezygnowały ponadto z przysługującego im prawa do prywatności. W związku z powyższym nie jest możliwe podanie nazwisk tych osób"

Tegoroczna Eurowizja odbędzie się w maju w Turynie.

(MNIE, 17.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.