Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 13, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

213 mln dol. zasądzone dla Premier League od chińskiego nadawcy

Premier League za trzy lata miała dostać od chińskiej spółki 700 mln dol. (fot. Megapixl.com)

Sąd Najwyższy w Londynie nakazał chińskiemu nadawcy zapłacić piłkarskiej Premier League zaległe 213 mln dol. wynikające z umowy dotyczącej transmisji meczów.

W ubiegłym roku Premier League rozwiązała umowę z chińskim serwisem streamingowym PPTV, ponieważ nie zapłacił on dwóch rat wynikających z kontraktu. Chińczycy tłumaczyli zaległość zmianą harmonogramu rozgrywek piłkarskich w Anglii wynikającą ze 100-dniowej przerwy związanej z pandemią w 2020 roku oraz brakiem kibiców na stadionach po wznowieniu ligi.

Sąd zdecydował jednak, że obie płatności na rzecz Premier League (210,3 mln i 2,7 mln dol) powinny być zrealizowane przez spółkę-matkę nadawcy, PPLive Sports International, wraz z odsetkami i kosztami prawnymi.

Zgodnie z zawartą umową PPLive miała w sumie zapłacić Premier League ok. 700 mln dol. za trzyletnie prawa do transmisji, począwszy od sezonu 2019/2020.

PPLive należy do koncernu Suning Holdings Group, m.in. głównego właściciela klubu piłkarskiej Serie A - Interu Mediolan.

(MAC, 13.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.