Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje dziennikarz filmowy Michał Libera. "Nieznośny profesjonalista"

Michał Libera nie żyje, "człowiek, który o kinie wiedział wszystko albo prawie wszystko" (screen: TouTube/Kino w tubce

W Warszawie zmarł Michał Libera, dziennikarz i krytyk zajmujący się tematyką filmową. O jego śmierci poinformowano na kanale youtube'owym "Kino w tubce", którego był współtwórcą. 

"Człowiek, który o kinie wiedział wszystko albo prawie wszystko. Nie rozumiał mainstreamu, ale arthouse potrafił wytłumaczyć jak nikt inny. Michał, człowiek o wielkiej kulturze osobistej, świetnym poczuciu humoru, niesamowitej pamięci i nieznośnym profesjonalizmie. Współtwórca i najważniejsza postać na kanale Kino w tubce" - napisano w pożegnalnym wpisie w mediach społecznościowych. Na kanale YouTube powstało ponad 300 rozmów, które prowadził z Marcinem Marciniakiem.

Michał Libera pracował w Rozgłośni Harcerskiej, Radiostacji, Radiu Jazz. Współpracował też z Polskim Radiem i - przed laty - z Telewizją Polską. Był związany z Gutek Film. Kończył pisać książkę z historii kinematografii.

(MAC, 06.01.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.