Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 31, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP rozważa pozwanie Nielsena. Kurski krytykuje panel firmy od sześciu lat

Jacek Kurski, odkąd w styczniu 2016 roku został prezesem TVP, krytykuje panel Nielsena (Fot. Piotr Molecki/East News)

Telewizja Polska poinformowała, że rozważa wniesienie pozwu przeciwko firmie Nielsen Media, prowadzącej badanie telemetryczne. Pomiar od sześciu lat krytykuje prezes spółki Jacek Kurski.

Jak podano w komunikacie, powodem jest nierzetelne, w ocenie telewizji publicznej, prowadzenie pomiaru oglądalności programów telewizyjnych, skutkujące "znacznymi, wielomilionowymi stratami związanymi z nieuzyskaniem należnego przychodu".

W zeszłym tygodniu prezes TVP Jacek Kurski spotkał się z Jackiem Sasinem, wicepremierem i ministrem aktywów państwowych. Spotkanie to - jak wyjaśnia telewizja - rozpoczęło proces konsultacji dotyczących przygotowania pozwu TVP przeciwko Nielsenowi. "Zgodzono się co do tego, że ze względu na szacowaną wysoką wartość przedmiotu sporu, TVP S.A. reprezentowana musiałaby być przez Prokuratorię Generalną Rzeczypospolitej Polskiej" - czytamy w komunikacie TVP.

Zobacz także: Nowe badanie KRRiT korzystne dla Jacka Kurskiego

Jacek Kurski, odkąd w styczniu 2016 roku został prezesem TVP, krytykuje panel Nielsena, bo jego zdaniem wyniki oglądalności TVP są wyższe od tych wykazywanych przez firmę. TVP chętnie posługuje się wynikami z pomiaru MOR (Model Oglądalności Rzeczywistej), opartymi na danych z dekoderów operatora telekomunikacyjnego Netia, ale biuro reklamy TVP rozlicza się z rynkiem na podstawie pomiaru Nielsena.

(KOZ, 31.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.