Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 30, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Za tydzień RMN powoła prezesów Radia Katowice i Radia Lublin

Od końca marca 2016 roku prezesem Radia Katowice jest Piotr Ornowski (fot. Jonathan Velasquez/Unsplash)

W środę 5 stycznia Rada Mediów Narodowych ma zająć się wyborem prezesów Radia Katowice i Radia Lublin na kolejną kadencję.

W porządku najbliższego posiedzenia RMN znalazły się punkty ws. podjęcia decyzji personalnych dotyczących władz obu spółek. 

Radiem Katowice od końca marca 2016 roku kieruje Piotr Ornowski. Z kolei w lutym 2016 roku na prezesa Radia Lublin powołany został Mariusz Deckert. Ich pięcioletnie kadencje już upłynęły, a mandaty wygasną z dniem zatwierdzenia sprawozdania finansowego spółek za 2021 rok.

Kadencję kończy też po dwóch z trzech członków rad nadzorczych katowickiej i lubelskiej spółki. W przypadku Radia Katowice chodzi o Piotra Pietrasza i Alfreda Pyrka, a Radia Lublin - Leszka Burakowskiego i Marcina Tarachę. Również w środę RMN uzupełni składy tych rad nadzorczych.

(KOZ, 30.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.