Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 26, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Błażej Torański nie będzie już szefem Sdp.pl, ma go zastąpić Hubert Bekrycht

Błażej Torański prowadził serwis Sdp.pl od czterech lat (screen Youtube.com/SDP Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich)

Błażej Torański od nowego roku nie będzie redaktorem prowadzącym Sdp.pl. Kandydatem na nowego szefa serwisu jest sekretarz generalny SDP Hubert Bekrycht. 

– Kończy mi się umowa – mówi krótko Błażej Torański, który redaktorem prowadzącym Sdp.pl był od czterech lat. – Zarząd główny w nowej kadencji podjął taką decyzję. To zamyka mój 40-letni etap pracy dziennikarskiej – zaznacza. Od stycznia chce w pełni poświęcić się pisaniu i wydawaniu książek.

Błażej Torański pracował m.in. we „Wprost”, w „Prawie i Życiu”, „Rzeczpospolitej”. Publikował m.in. w tygodniku „Do Rzeczy”, wrocławskiej „Odrze”, tygodniku katolickim „Niedziela”, „Gazecie Bankowej”, „Tygodniku Solidarność”. Był też rzecznikiem prasowym łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia i Najwyższej Izby Kontroli. W 2005 roku kandydował do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Nowym szefem Sdp.pl ma zostać Hubert Bekrycht, jednak jego kandydatura jest przedmiotem głosowania i dyskusji. Zarząd SDP jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji.

Bekrycht od jesieni jest sekretarzem generalnym SDP, a od 2009 roku we władzach łódzkiego SDP - obecnie wiceprezes oddziału. Pracuje też jako korespondent Polskiej Agencji Prasowej, był naczelnym "Łódzkiego Kuriera Wnet”, powiązanego z Radiem Wnet Krzysztofa Skowrońskiego, prezesa SDP. Pełnił też funkcję redaktora naczelnego TVP 3 Łódź

(BAE, 26.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.