Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 22, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Koalicja zwalczająca piractwo internetowe przejęła Alltube.pl

Strona Alltube została zamknięta na początku 2021 roku (fot. Eren Li/Pexels)

Alliance for Creativity and Entertainment (ACE), globalna koalicja zajmująca się zwalczaniem piractwa internetowego, przejmie kontrolę nad serwisem Alltube.pl z pirackimi treściami. 

We wtorek zostało zawarte porozumienie w tej sprawie z właścicielem Alltube.pl. Jest ono następstwem orzeczenia sądowego z lutego, w którym Sąd Okręgowy w Warszawie jednoznacznie uznał nielegalny charakter serwisu.

Sąd stwierdził, że "działania Alltube polegające na udostępnianiu użytkownikom internetu linków do utworów należy zakwalifikować jako naruszenie prawa polegające na publicznym udostępnianiu utworów stanowiące nieuprawnioną eksploatację utworów".

Strona Alltube została zamknięta na początku 2021 roku, a obecnie ACE uzyskało kontrolę nad jej domeną i innymi domenami związanymi z serwisem publikującym pirackie treści. Teraz przekierowują one do strony Alliance4creativity.com.

(KOZ, 22.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.