Temat: na weekend

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 23, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Święta bez Kevina w Polsacie? Raz były, więc widzowie sformułowali petycję do zarządu

Polsat emituje film "Kevin sam w domu" od 2000 roku (Fot. Twentieth Century Fox Film Corporation/Polsat)

Polsat kultywuje tradycję i w wigilię ponownie pokaże komedię familijną "Kevin sam w domu". Stacja emituje film od 2000 roku. Raz niewiele brakowało, by Kevina w święta nie było.

Wielu Polaków nie wyobraża sobie świąt bez emisji filmu "Kevin sam w domu". Podobnie uważają szefowie Polsatu, którzy zdecydowali się umieścić familijną komedię w ramówce również w tym roku - w wigilię. "Kevina" obejrzeć będzie można o godzinie 20.

"Są sprawy ważne i ważniejsze, a Kevin w święta należy do tych drugich" - powiedział w listopadzie podczas konferencji wynikowej Grupy Polsat Plus Stanisław Janowski, prezes Telewizji Polsat.

Świąteczny hit

Jak wynika z danych Nielsena, "Kevin sam w domu" jest od lat najchętniej oglądaną pozycją w święta Bożego Narodzenia.

W 2020 roku "Kevina" oglądało w wigilię średnio 4,39 mln widzów - więcej niż w 2019 roku (3,76 mln) i podobnie jak w poprzednich latach. W 2018 roku komedia przyciągnęła 4,4 mln widzów, a w 2016 roku - 4,3 mln. W 2017 roku w wigilię wyemitowano drugą część historii - "Kevin sam w Nowym Jorku" (4,4 mln widzów).

Nie tylko na Boże Narodzenie

Polsat pokazał film "Kevin sam w domu" również w marcu 2020 roku, kiedy rozprzestrzeniała się pandemia koronawirusa i wprowadzono lockdown. Zdziwiło to wszystkich, lecz zostało dobrze przyjęte.

Święta bez Kevina? Widzowie powiedzieli "nie"

W 2010 roku Polsat nie uwzględnił filmu "Kevin sam w domu" w świątecznej ramówce. Wiadomość, że w Polsacie nie będzie filmu, wywołała poruszenie wśród fanów tego cyklu. Strona "Polsat zabił Święta - w tym roku nie będzie »Kevina«" zgromadziła na Facebooku ponad 45 tys. osób. W serwisie Petycjeonline.pl można też było podpisywać prośbę do stacji o emisję "Kevina" z uzasadnieniem: "Od kiedy sięgam pamięcią, Kevin był emitowany zawsze". I Polsat zmienił ramówkę, pokazując komedię 25 grudnia o godzinie 20.

Ponad 20-letnia tradycja

Polsat zaczął pokazywać filmy "Kevin sam w domu" i "Kevin sam w Nowym Jork" w 2000 roku. Pierwsza emisja zgromadziła prawie 9 mln widzów. Pod koniec lat 90. prawa do przygód małego Kevina miał TVN.

O czym jest film? Rodzina McAllisterów zamierza spędzić Święta Bożego Narodzenia we Francji. Niestety w dzień wyjazdu omal nie spóźniają się na samolot. W wyniku zamieszania w drodze na lotnisko, zapominają o... No właśnie, zapominają ze sobą zabrać ośmioletniego Kevina (Macaulay Culkin). Chłopiec zostaje sam w domu i od tej pory musi sam sobie radzić ze wszystkim, w czym do tej pory wyręczali go rodzice.

Tym bardziej, że na horyzoncie pojawia się dwóch złodziejaszków (Joe Pesci i Daniel Stern), którzy tylko czekają, by okraść dom McAllisterów.

(KOZ, 23.12.2021)

Pozostałe tematy weekendowe

Mistrz świata w kategorii wywiad. Pieter the better
Ponad 2,5 mln podpisów w obronie TVN. "Organizatorzy...
Kolędowanie w TVP z Martyniukiem, w Polsacie z...
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.