Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 17, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CD Projekt RED poszedł na ugodę z inwestorami, zapłaci 1,85 mln dolarów

Przed premierą gry cena akcji CD Projekt wynosiła nawet 464 zł, aktualnie są warte 182 zł (fot. materiały prasowe)

CD Projekt RED postanowił pójść na ugodę z akcjonariuszami, którzy domagali się zadośćuczynienia za "wprowadzenie w błąd celem uzyskania korzyści majątkowych" przez twórców gry "Cyberpunk 2077".

W 2020 roku kancelaria prawna Wolf Haldenstein Adler Freeman & Herz poinformowała, że rozpoczyna dochodzenie w imieniu amerykańskich akcjonariuszy producenta gier. Celem było sprawdzenie, czy spółka nie wprowadziła inwestorów w błąd, poprzez zatajanie niskiej jakości wydań "Cyberpunk 2077" na konsole starej generacji (PlayStation 4 i Xbox One). Problemy z jakością gier spowodowały, że z prognozowanych 70 mln sztuk producent sprzedał jedynie 28 mln kopii gry. Podobne pozwy przygotowały również trzy inne kancelarie. W maju 2020 roku sąd zdecydował się skonsolidować pozwy zbiorowe i wybrał wiodącego powoda. Jak poinformował CD Projekt RED, spółka, wraz z ubezpieczycielem, zdecydowała się wypłacić skarżącym 1,85 mln dolarów w zamian za rezygnację z roszczeń wobec dewelopera i członków zarządu. 

Przedstawiciele CD Projekt podkreślają, że decyzja "nie oznacza przyznania się do jakiejkolwiek winy Spółki czy pozostałych osób pozwanych", a głównym powodem pójścia na ugodę był czas i koszty dalszego postępowania w Stanach Zjednoczonych.

(KAP, 17.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.