Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 10, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP World i TVP Wilno będą nadawane na Łotwie

W ramach naziemnej oferty polskie kanały od dłuższego czasu można oglądać także na Litwie (fot. Jakub Kamiński/East News)

Widzowie na Łotwie będą mogli oglądać pięć kanałów Telewizji Polskiej. Zdecydowali o tym przedstawiciele łotewskiego ministerstwa kultury w kooperacji z szefostwem TVP.

Mateusz Matyszkowicz, członek zarządu Telewizji Polskiej, powiedział, że współpraca ma na celu przede wszystkim "walkę z dezinformacją", ale ma też być wyrazem uznania wobec Polaków mieszkających na Łotwie. Oferta TVP będzie kierowana ponadto do osób rosyjskojęzycznych oraz widzów szukających informacji w języku angielskim. Wśród emitowanych na Łowie stacji znajdą się m.in. TVP Wilno, TVP World i Biełsat TV.

W ramach naziemnej oferty polskie kanały od dłuższego czasu można oglądać także na Litwie. Są tam nadawane np. TVP Polonia, TVP Wilno i TVP Historia 2.

(MNIE, 10.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.