Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 09, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmiany w TVP Katowice po skargach dziennikarzy. Szymon Oślizło szefem "Aktualności"

Szymon Oślizło (po lewej) zastąpił Marka Durmałę (po prawej) (screen Facebook.com/TVP3 Katowice, Youtube.com/ Urząd Miasta Zakopane)

Szymon Oślizło został szefem redakcji "Aktualności" TVP 3. Z programem rozstała się wydawczyni Kinga Jasionowska.

Szymon Oślizło potwierdza nam, że objął stanowisko. W roli szefa "Aktualności" zastąpił Marka Durmałę, który kierował redakcją od połowy 2019 roku. Durmała ma pozostać w zespole "Aktualności". Oślizło w TVP Katowice pracuje od połowy 2011 roku, od września 2017 roku jako wydawca "Aktualności". Wydawcą programu nie będzie już Kinga Jasionowska. 

Zmiany zachodzą po kontroli w TVP Katowice zleconej po skargach dziennikarzy oddziału. Na warunki pracy w TVP Katowice poskarżyli się młodzi dziennikarze. W liście do wydawcy "Aktualności" już w zeszłym roku pisali, że padają ofiarami "ośmieszania, poniżania i dyskryminacji ze względu na wiek lub staż pracy" ze strony jednego z wydawców programu. "Gazeta Wyborcza", która pierwsza poinformowała o kontroli, napisała, że chodzi o wydawczynię Kingę Jasionowską, która wszystkim zarzutom zaprzeczała.

Biuro prasowe TVP przez ostatnie tygodnie nie odpowiadało na nasze pytania dotyczące kontroli. W mailu do zespołu "Aktualności" - cytowanym w środę przez "GW" - dyrektor TVP Katowice Maciej Wojciechowski poinformował, że kontrola jeszcze się nie zakończyła, ale otrzymał już wstępne wnioski. Szczegółów jednak nie podał. 

Kontrolę prowadziło biuro kontroli i audytu wewnętrznego TVP.

(KOZ, 09.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.