Temat: Grand Press

Dział: GALERIA PRESS

Dodano: Grudzień 08, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grand Press od kulis: rozmowy o mediach oraz "dziękuję Romkowi Imielskiemu". Zobaczcie zdjęcia

Gala była też okazją do rozmów, nie tylko o branży. Roman Imielski i Piotr Pacewicz (fot. Lidia Skuza)

We wtorek w w muzeum POLIN w Warszawie odbyła się jubileuszowa gala Grand Press. Była to okazja, oczywiście przy zachowaniu zasad sanitarnych i sprawdzeniu paszportów covidowych, do rozmów nie tylko o sytuacji branży. Zobaczcie naszą fotogalerię zza kulis.

Goście gali składali sobie też już życzenia noworoczne, życząc spokojniejszego niż ten roku. Jak to wyglądało za kulisami? Kto przybył na galę? Jakie nastroje panowawały po ogłoszeniu wyników? Sprawdź w naszej galerii (poniżej).

Grand Press - nagrody

Tytuł Dziennikarza Roku 2021 otrzymał Andrzej Poczobut z "Gazety Wyborczej". Na gali poznaliśmy też laureatów nagród Grand Press za najlepsze materiały dziennikarskie. Przyznano również nagrody specjalne: Grand Press Digital, Grand Press Economy i Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego. Nagrodzono też autora Książki Reporterskiej Roku i wręczono nagrodę z okazji 25-lecia Grand Press.

– Aż boję się myśleć o przyszłorocznym rankingu wolności prasy, w jakim miejscu się znajdziemy, o ile miejsc spadniemy i pomiędzy jakie kraje trafimy. Są jednak nieliczne jaskółki optymizmu. Obywatele stanęli po stronie TVN 24 i jej prawa do koncesji. Dziennikarze kilkakrotnie wykazali się w tym roku solidarnością, co w środowisku dotąd się nie zdarzało i za co bardzo Państwu dziękuję. Podziękujmy też wszystkim obywatelom, którzy stanęli po stronie wolnych mediów i nadal stają – mówił Andrzej Skworz, redaktor naczelny magazynu „Press”, rozpoczynając galę.

"Dziękuję Romanowi Imielskiemu"

W rozmowach za kulisami wybrzmiewały echa trudnych dla mediów czasów, ważnym tematem była sytuacja wokół Andrzeja Poczobuta, a w zasadzie niemoc, jaką widać ze strony dyplomacji.

Zdecydowanie pogodniej robiło się wtedy, gdy dziennikarze, redaktorzy i menedżerowie mediów dzielili się nowymi pomysłami i bardziej optymistycznymi informacjami. Szansa na uspokojenie atmosfery w Agorze (pierwsze informacje o zmianach w zarządzie), nowe projekty Outriders, Frontstory od Fundacji Reporterów, dobre wyniki Tok FM, świetna atmosfera w zespole Spider's Web, mocne przemówienie Andrzeja Stankiewicza ze sceny, znakomita komitywa wszystkich ludzi radia 357, pierwszy Grand Press dla Wirtualnej Polski, zmiany kadrowe na przełomie roku - o tym rozmawiano po gali.

No i "Roman Imielski" - jako najczęstszy gość na scenie, choć ani razu się na niej nie pojawił fizycznie. Laureaci nagród z "Gazety Wyborczej" najczęściej bowiem właśnie Romanowi Imielskiemu - zastępcy redaktora naczelnego "GW" - dziękowali za wsparcie, zrozumienie i zapewnienie komfortu pracy.  

Wszyscy nagrodzeni w Grand Press 2021 - czytaj tutaj

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z uroczystości - autorstwa Adama Jagielaka. Proszę kliknąć w jedną fotografię, a następnie posługiwać się przyciskiem "następne".

(CP, 08.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.