Temat: Grand Press

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 07, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Aborcja jest" Katarzyny Wężyk Książką Reporterską Roku

(fot. Press)

"Aborcja jest" Katarzyny Wężyk została Książka Reporterską Roku. Książka zdobyła również Nagrodę Czytelników.

"Materiał dowodowy jest w tej książce wstrząsający. Mamy wreszcie książkę, która odczarowuje temat" - napisała w laudacji Beata Stasińska.

- Jak pokazują zwłaszcza ostatnie doświadczenia, żyjemy niestety w kraju, w którym kobiety umierają na porodówkach, bo lekarze bardziej boją się konsekwencji przerwania - nawet nierokującej - ciąży niż tego, że pacjentka umrze - mówiła Katarzyna Wężyk, odbierając nagrodę.

Wszyscy nagrodzeni w tegorocznej edycji Grand Press tutaj

Nagroda ustanowiona została w zeszłym roku. Przyznawana jest przez jury za publikację: o wysokich walorach merytorycznych, warsztatowych oraz językowych; ujawniającą wrażliwość etyczną i społeczną autora/ki przy zachowaniu zasad warsztatu dziennikarskiego; cechującą się pogłębioną analizą rzeczywistości, wykorzystującą wiedzę, dociekliwość i rzetelność autora/ki.

Oceniano książki wydane od 1 sierpnia 2020 do 31 lipca 2021 roku. W jury zasiadali: Marcin Kowalczyk, Roman Kurkiewicz, Cezary Łasiczka, Weronika Mirowska i Beata Stasińska.

Partnerem nagrody Książka Reporterska Roku jest Miasto Sopot.

Pozostałe nominacje tutaj.

Organizatorami konkursu są: magazyn „Press” i Fundacja Grand Press
Mecenas konkursu: Kulczyk Investments
Partnerzy konkursu: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Grupa Lux Med, Jeronimo Martins Polska, Grupa Żywiec, UPC Polska, Agencja MSL z Grupy Publicis
Partner nagrody Grand Press Economy: Allegro
Partner nagrody Grand Press Digital: Meta 
Partner Nagrody im. Bohdan Tomaszewskiego: BNP Paribas Bank Polska 
Partner Nagrody Książka Reporterska Roku: Miasto Sopot
Partner Nagrody Czytelników: Nexto
Partnerzy gali: British American Tobacco, Stowarzyszenie Dziennikarzy i Wydawców Repropol, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Piloci Studio, Studio Cocosound, producent napoju Coca-Cola, Aco Solutions, Royal Catering

(07.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.