Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 06, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W Toruniu świętowano 30. urodziny Radia Maryja. Politycy władzy wśród gości

Radio Maryja, stworzone przez o. Tadeusza Rydzyka, ruszyło 8 grudnia 1991 roku (fot. Jakub Kamiński/East News)

W sobotę odbyły się w Toruniu uroczystości związane z 30. rocznicą powstania Radia Maryja, założonego przez o. Tadeusza Rydzyka. Prezydent Andrzej Duda i prezes PiS Jarosław Kaczyński się nie stawili, ale przysłali listy. Wśród gości było wielu polityków władzy. 

Obchody zorganizowano w Arenie Toruń. Rozpoczęły się koncertem ojców bernardynów z Lublina. Później odmówiony został różaniec ze słuchaczami. Następnie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Śląsk. Na koniec odprawiono mszę świętą. Wzięli w niej udział m.in. minister rodziny Marlena Maląg, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister edukacji Przemysław Czarnek i szef MON Mariusz Błaszczak.

Do zebranych listy wystosowali prezydent RP Andrzej Duda oraz prezes PiS i wicepremier Jarosław Kaczyński. Prezes PiS Jarosław Kaczyński napisał o przeciwnikach Polski, którym "marzy się Polska zamieszkana nie przez Polaków, ale przez pozbawionych głębszych korzeni Europejczyków polskiego pochodzenia". Dodał jednak, że "my nie ustąpimy. (...) Nie ustąpimy także dlatego, że mamy to szczęście, że istnieje Radio Maryja i rodzina Radia Maryja, że nadaje Telewizja Trwam, że wychodzi »Nasz Dziennik«. Że Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej i Medialnej kształci młodzież w duchu służby Panu Bogu i Rzeczypospolitej”.

Prezydent Andrzej Duda z kolei napisał - mając na myśli Radio Maryja - że "Niezwykły rozwój tego dzieła wzbudza podziw i każdy może zapytać: jak to możliwe? Człowiek wiary z pewnością dostrzeże tu ingerencję Bożej Opatrzności. Ten piękny jubileusz to także okazja, aby uhonorować wizjonerski zapał, kreatywność i determinację założyciela i dyrektora Radia Maryja, o. Tadeusza Rydzyka".

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie 8 grudnia 1991 roku.

(KOZ, 06.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.