Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 06, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jeszcze w grudniu Polskie Radio może mieć nowego prezesa. Kamińska zagrożona

Były poseł Kukiz'15 Piotr Apel wymieniany jest jako kandydat na prezesa Polskiego Radia (screen YouTube.com/Polskie Radio)

Jeszcze w grudniu może dojść do zmian w zarządzie Polskiego Radia, który miałby być liczniejszy niż dzisiaj - ustalił "Press".

Obecnie zarząd Polskiego Radia jest jednoosobowy. Od stycznia 2020 roku spółką kieruje Agnieszka Kamińska. Za jej prezesury pogłębił się spadek słuchalności radiowej Trójki, z której odeszło wielu znanych dziennikarzy. Ponad połowa zespołu rozstała się również ze Studiem Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

Działania Kamińskiej krytykowane są również przez polityków Prawa i Sprawiedliwości. Rada programowa radia - także głosami członków z PiS - dwukrotnie opiniowała negatywnie ramówkę Programu III, zatwierdzoną przez zarząd.

Czytaj: Słuchalność Jedynki spadła do 4,2 proc, najniżej w historii

Według trzech naszych rozmówców z Polskiego Radia zarząd spółki ma zostać poszerzony do trzech osób. W radiu jako kandydaci na stanowisko prezesa wymieniani są były poseł Kukiz'15 Piotr Apel i były dyrektor Programu III Polskiego Radia Michał Narkiewicz-Jodko (Trójką kierował od sierpnia 2020 do marca 2021 roku). Przypomnijmy, że w czerwcu PiS zawarł z Kukiz'15 porozumienie programowe, a trzech posłów tej partii pomogło PiS przepchnąć przez Sejm nowelizację ustawy medialnej (tzw. Lex TVN).

Czytaj też: Słuchalność Trójki to już 1,8 proc.,
o ponad połowę mniej niż przed rokiem

Do zarządu - zdaniem naszych informatorów - wejść ma Małgorzata Małaszko-Stasiewicz, od 2011 roku dyrektorka Programu II Polskiego Radia. Małaszko-Stasiewicz na giełdzie potencjalnych osób w zarządzie wymieniana była także wcześniej. Dyrektorka radiowej Dwójki pod koniec listopada została uhonorowana Nagrodą Specjalną Polskiego Radia podczas gali Nagród Mediów Publicznych. Jak twierdzą nasi rozmówcy, nie jest pewne, czy w zarządzie pozostanie - prawdopodobnie jako członkini zarządu - Agnieszka Kamińska.

(KOZ, 06.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.