Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 02, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Czy Wąsiewicz wyciągnie Trójkę z dna? Piąty dyrektor PR III w ostatnich dwóch latach

Marcin Wąsiewicz pracuje w Trójce od sierpnia (fot. Polskie Radio)

Program III Polskiego Radia ma piątego dyrektora w ciągu ponad dwóch lat. Anteną zaczął kierować Marcin Wąsiewicz, były dyrektor programu Radia Łódź. Jego zadaniem jest wyciągnięcie stacji z dna wyników słuchalności. Czy podoła - są wątpliwości.

Marcin Wąsiewicz stanowisko dyrektora-redaktora naczelnego objął w środę 1 grudnia. Zastąpił Pawła Kwiecińskiego, który pełnił obowiązki szefa Trójki od marca 2021 roku (Kwieciński jest jednocześnie dyrektorem biura programowego Polskiego Radia). 

- Marcin jest na pewno ambitnym człowiekiem, lubi radio i zna się na radiu. Trójka jest w takim momencie, że właściwie wszystko można z nią zrobić. Pytanie tylko, czy zarząd mu na te zmiany pozwoli - mówi dziennikarz Polskiego Radia, który tak jak pozostali nasi rozmówcy woli wypowiadać się anonimowo.

Czytaj tutaj: "Po Trójce do celu. Stacja traci, ale ktoś ma swoje pięć minut".

Wąsiewicz pracę w Programie III rozpoczął w sierpniu jako szef redakcji słowa. - Okazywał, że jest tak samo jak my wkurzony decyzyjną obstrukcją poprzednika, nie wtrącał się bez sensu w treść czy tematy, a propozycje, które miał jako kierownik, wydawały się sensowne - opowiada dziennikarz radiowej Trójki. Inny nasz rozmówca z Polskiego Radia dodaje: - Gdy Wąsiewicz pojawił się w Trójce, dla wszystkich było jasne, że nie przychodzi, by być tylko kierownikiem.

Wcześniej - od kwietnia 2016 roku do czerwca 2021 roku - Marcin Wąsiewicz był dyrektorem programu Radia Łódź. - Dobry dziennikarz i reporter, ale fatalny szef. Nie umiał zarządzać zespołem - ocenia jeden z byłych dziennikarzy łódzkiej rozgłośni. Wcześniej (do 2001 roku) Wąsiewicz w Radiu Łódź pracował jako reporter, prezenter i wydawca. Następnie przeszedł do RMF FM, a od 2005 roku był dziennikarzem Polsatu.

Po tym, jak z końcem października 2019 roku z Trójki odszedł kierujący anteną Wiktor Świetlik, dyrektorem został Tomasz Kowalczewski. Kowalczewski szefem Programu III był do maja 2020 roku, kiedy jego miejsce zajął Kuba Strzyczkowski. Strzyczkowskiego prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska odwołała w sierpniu 2020 roku, powołując Michała Narkiewicza-Jodkę. Narkiewicz-Jodko stanowisko dyrektora Trójki zajmował do marca 2021 roku. 

Program III w okresie sierpień-październik 2021 miał 1,8 proc. udziału w czasie słuchania, co jest bliskie najsłabszemu rezultatowi anteny (1,7 proc. w okresie lipiec-wrzesień 2021).

Jak informowaliśmy niedawno, maleją też wpływy reklamowe Programu III Polskiego Radia.

Z Marcinem Wąsiewiczem nie udało nam się w środę skontaktować.

(KOZ, 02.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.