Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 01, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rafał Ziemkiewicz potwierdza, że dołączy do Polsat News. Zajmie się "infotainmentem"

Od 2016 do 2020 roku Ziemkiewicz prowadził "W tyle wizji" w TVP Info (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Rafał Ziemkiewcz potwierdził, że dołączy do zespołu Polsat News. Publicysta będzie gospodarzem audycji o roboczym tytule "Bez ogródek".

Odnosząc się do publikacji medialnych mówiących, że poprowadzi program będący odpowiedzią Polsat News na "Szkło kontaktowe w TVN 24, napisał: "W odpowiedzi na liczne pytania, wyjaśniam, że doniesienia medialne, iż mam prowadzić nowy program w Polsat News, nie polegają na prawdzie. Nie chodzi o program satyryczny, tylko o formę z gatunku »infotainment« (połączenie informacji z rozrywką - przyp. red.)".

Z informacji "Pressa" wynika, że w programie trójka publicystów w luźnej atmosferze ma komentować wydarzenia dnia. Jak podawaliśmy, w ekipie magazynu są też Wiktor Świetlik i Monika Jaruzelska. Jeszcze nie ustalono, kiedy program pojawi się na antenie. Trwają nagrania odcinków pilotażowych.

Od 2016 roku Ziemkiewicz prowadził "W tyle wizji" w TVP Info. We wrześniu 2020 przestał być uwzględniany w grafiku programu, po tym jak skrytykował przegłosowany przez Sejm projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Na swoim kanale na YouTube tłumaczył, że na razie nie wróci do programu. "Nie chcę się tam pojawiać, bo pewna granica została przekroczona" - mówił.

Po publikacji naszej informacji Rafał Ziemkiewicz napisał na Twitterze, że wcale nie potwierdzał, iż dołączy do Polsat News. "Sprostowałem tylko, że skoro media spekulują o pojawieniu się w Polsacie formatu analogicznego do ⁦»W tyle wizji«⁩ czy »Szkła kontaktowego«, to nie są to »programy satyryczne« tylko infotainment" - stwierdził.

(MNIE, 01.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.