Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 01, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pożar w wytwórni filmowej Alvernia Planet należącej do Grzegorza Hajdarowicza

Powstały w 2000 roku kompleks studyjny Alvernia Planet należy do spółki powiązanej z Grzegorzem Hajdarowiczem (screen: YouTube/Łukasz Michalik)

We wtorek wieczorem na terenie wytwórni filmowej Alvernia Planet w Nieporazie wybuchł pożar.

Z informacji przekazanych przez straż pożarną wynika, że zapaliła się scenografia. Z kompleksu ewakuowano około 90 osób. Nad ranem strażacy dogasili pożar. Jak podawał portal 112malopolska, w działania zaangażowano ponad 20 zastępów straży pożarnej.

Powstały w 2000 roku kompleks studyjny Alvernia Planet należy do spółki powiązanej z Grzegorzem Hajdarowiczem, właścicielem m.in. "Rzeczpospolitej". Wcześniej budynki były własnością założyciela RMF FM Stanisława Tyczyńskiego.

Główny kompleks Alvernia Planet składa się z 13 charakterystycznych kopuł, które są połączone przeszklonymi pasażami. W budynkach kręcono m.in. filmy "Arbitraż", "Essential Killing", "Gorejący Krzew", "Drogówka", Bejbi blues", "Pokłosie", "Pod mocnym Aniołem", "Disco Polo", "Miasto 44" i "Hiszpanka".

(MNIE, 01.12.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.